wszystko albo nic...

O firmie

Firma XOR istnieje od 1989 zajmując się szyciem, zdobieniem, znakowaniem i dystrybucją tekstyliów. Dysponuje nowoczesną technologią, przemyślaną strukturą organizacyjną, spójną koncepcją marketingu oraz wykwalifikowanym zespołem współpracowników, co pozwala jej  na skuteczne dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb rynku i sprostanie oczekiwaniom odbiorców.

Produkty firmy odzwierciedlają najnowsze trendy w dziedzinie surowców, linii, konstrukcji i kolorystyki. Produkcja obejmuje różnorodne tekstylia, w tym odzież reklamową, odzież promocyjną, odzież pracowniczą, odzież sportową i fitness, tekstylia lifestylowe,  stroje organizacyjne, tekstylia eventowe, elementy umundurowania, galanterię odzieżową,  tekstylia kuchenne i tekstylia kąpielowe. Obok produkcji marek własnych firma świadczy usługi przy realizacji kolekcji private labels.

W ofercie firmy znajdują się podstawowe fasony, takie jak t-shirty, koszulki polo, bluzy i spodnie dresowe, bluzy z kapturem, szorty, kurtki i kamizelki z polaru i termoaktywnych laminatów typu sofshell, legginsy, topy, rushguardy, czapki rękawiczki, szaliki, bandany, multikominy, torby, worki,  fartuchy, ręczniki i koce. Istnieje też możliwość wykonywania wyrobów nietypowych według indywidualnych projektów.

Firma wykorzystuje szerokie spektrum surowców, począwszy od włókien naturalnych, poprzez włókna modyfikowane do syntetyków, w tym zaawansowanych technologicznie nanowłókien o profilowanych przekrojach. Obok bawełny stosowane są len, konopie, ramia, wiskozy, w tym z pędów bambusa, poliestry, poliamidy, poliuretany i polipropyleny oraz mieszanki różnych rodzajów włókien. Do produkcji używane są przede wszystkim dzianiny oraz w mniejszym stopniu tkaniny, włókniny i laminaty odzieżowe.

Wyroby mogą być zdobione z zastosowaniem bezpośredniego sitodruku lub druku cyfrowego na wykrojach, wyrobach gotowych lub w metrażu, haftu komputerowego, termosublimacji, grawerowania laserowego, termotransferu sitodrukowego lub cyfrowego, termotłoczeń i dieplastu. Istnieje także możliwosć nanoszenia zdobień z cekinów, dżetów, kryształków i naszywania motywów z użyciem sznurków. Poszczególne techniki zdobienia mogą być ponadto łączone ze sobą. Możliwe są zabiegi prania i wybarwiania efektowego wyrobów. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania etykiet, wszywek,  naszywek i przywieszek tkanych, drukowanych i w technologii mikrowtrysku. W razie potrzeby w grę wchodzi także wykonanie  dedykowanych dodatków do tekstyliów takich jak guziki, nity, suwaki, gumy, sznurki, lamówki czy taśmy wykończeniowe.

Wyroby mogą być w razie potrzeby wyposażone w produkowane według indywidualnych projektów etykiety, wszywki,  naszywki i przywieszki tkane, drukowane i wykonywane w technologii mikrowtrysku. W grę wchodzi także wykonanie  dedykowanych dodatków do tekstyliów takich jak guziki, nity, suwaki, gumy, sznurki, lamówki czy taśmy wykończeniowe.

Jakość produktów kontrolowana jest na wszystkich etapach wytwarzania w oparciu o ustalenia międzynarodowych norm, a bezpieczeństwo wyrobów dla zdrowia użytkowników potwierdzone stosownymi certyfikatami. Pracownicy firmy zatrudniani są zgodnie z wymaganiam prawa, zasadami odpowiedzialności społecznej i  zapewnieniem optymalnych warunków pracy. Firma dokłada też starań aby jej dzałania stanowiły jak najmniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.